Barevný svět Company Information
Hlavní informace
ŠKOLNÍ ŘÁD
1. Povinnosti zákonných zástupců:
1.1 Zákonní zástupci dětí (případně osoby pověřené k přebírání dětí z MŠ) jsou povinni:
a) zajistit, aby dítě docházelo do mateřské školy zdravé, při příchodu do
mateřské školy bylo vhodně a čistě upraveno (hrací kalhoty, případně zástěrka,
tričko, pevné plné papuče s protiskluzovou podrážkou)
b) informovat mateřskou školu o změně zdravotní způsobilosti, zdravotních
obtížích nebo jiných závažných skutečnostech, které by mohly mít vliv na
průběh vzdělávání dítěte
c) informovat neprodleně (nejpozději do doby opuštění areálu mateřské školy)
pedagogického pracovníka o úrazu dítěte, který se stal po převzetí dítěte od
pedagogického pracovníka v areálu školy (šatny, školní zahrada apod.)
2. Upřesnění podmínek pro přebírání dětí od zákonných zástupců ke vzdělávání v mateřské škole a pro jejich předávání zákonným zástupcům po ukončení vzdělávání:
2.1 Zákonní zástupci v době určené pro příchod dětí do mateřské školy předávají dítě po jeho převlečení v šatně pedagogickým pracovnicím ve třídě.
2.2 Zákonní zástupci si přebírají dítě po skončení jeho vzdělávání od pedagogického pracovníka mateřské školy ve třídě, popřípadě na zahradě mateřské školy, a to v době určené mateřskou školou k přebírání dětí zákonnými zástupci. Zákonní zástupci, popřípadě osoby pověřené k převzetí dítěte, se po vyzvednutí dítěte nezdržují v mateřské škole déle. než je nezbytné a opustí neprodleně areál mateřské školy.
2.3 V případě, že je se zákonnými zástupci dítěte dohodnuta individuální délka jeho pobytu v mateřské škole nebo v dalších mimořádných případech (návštěva lékaře, rodinné důvody apod.), bude s nimi i samostatně dohodnut způsob přebírání dítěte ke vzdělávání a jeho předávání po ukončení vzdělávání.
2.4 Zákonní zástupci dítěte mohou pověřit jinou osobu pro jeho přebírání a předávání při vzdělávání v mateřské škole. Vystavené písemné pověření podepsané zákonnými zástupci dítěte předají učitelce, případně ředitele mateřské školy.
2.5 Pokud si pověřená osoba nevyzvedne dítě do stanovené doby, příslušný pedagogický pracovník:
a) pokusí se pověřené osoby kontaktovat telefonicky
b) informuje telefonicky ředitelku školy
c) obrátí se na Policii ČR — podle § 43 zákona č. 283/1991 Sb. o Policii České republiky ve znění pozdějších předpisů, má každý právo obrátit se na policistu a policejní útvary se žádostí o pomoc. Veškeré náklady spojené se zajištěním neodkladné péče o dítě jsou předloženy úhradě jeho zákonným zástupcům (práce přesčas, doprava atd.)
(pozn.: Učitelka si však nemůže vzít dítě domů. ani jí nelze tuto povinnost uložit. Podle § 5 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, právnická osoba vykonávající činnost mateřské školy vykonává dohled nad dítětem až do dob, kdy je pedagogický pracovník předá jeho zákonnému zástupci nebo jím pověřené osobě. Dobu, po kterou učitelka s dítětem zůstává po skončení své pracovní doby, je nutno posuzovat jako nařízenou práci přesčas. V této době by však měla s dítětem setrvávat na území mateřské školy.)
3. Informování zákonných zástupců dětí o mimořádných školních a mimoškolních akcích:
3.1 Pokud mateřská škola organizuje a pořádá akce jako jsou výlety, exkurze, divadelní či filmová představení pro děti, besídky, dětské dny a podobně, informuje o tom v dostatečném předstihu zákonné zástupce dětí prostřednictvím sdělení pedagogickým pracovníkem při předávání dítěte zákonnému zástupci po ukončení denního vzdělávání, popřípadě písemným upozorněním umístěným na nástěnkách v šatně.
3.2 V případě, že součástí akcí uvedeným v bodě 3.1 bude i finanční příspěvek rodičů, vyžádá si mateřská škola souhlas zákonných zástupců s účastí dítěte na takovéto akci.
4. Konkretizace způsobu omlouvání dětí zákonnými zástupci z každodenního vzdělávání a způsobu informování o jejich zdravotním stavu:
4.1 Při předávání dítěte ke každodennímu vzdělávání v mateřské škole informuje zákonný zástupce dítěte přejímajícího pedagogického pracovníka o případných menších zdravotních obtížích dítěte, které by mohly mít vliv na jeho činnosti při vzdělávání.
4.2 Zákonní zástupci dítěte informují mateřskou školu o každé změně zdravotní způsobilosti dítěte, o větších zdravotních potížích a dalších závažných skutečnostech, které by mohly mít vliv na průběh vzdělávání dítěte.
PODMÍNKY ZAJIŠTĚNÍ BEZPEČNPSTI A OCHRANY ZDRAVÍ DĚTÍ A JEJICH OCHRANY PŘED SOCIÁLNĚ PATOLOGICKÝMI JEVY A PŘED PROJEVY DISKRIMINACE, NEPŘÁTELSTVÍ NEBO NÁSILÍ.
5. Péče o zdraví a bezpečnost dětí při vzdělávání:
5.1 Mateřská škola vykonává dohled nad dítětem od doby, kdy jej pedagogický pracovník převezme od jeho zákonného zástupce nebo jím pověřené osoby, až do doby, kdy je pedagogický pracovník předá jeho zákonnému zástupci nebo jí pověřené osobě. Předat dítě pověřené osobě lze jen na základě písemného pověření vystaveného zákonným zástupcem dítěte (evidenční list).
5.2 K zajištění bezpečnosti dětí při pobytu mimo území mateřské školy stanoví ředitelka počet pedagogických pracovníků tak, aby na jednoho pedagogického pracovníka připadlo nejvýše 20 dětí z běžných tříd.
5.3 Při zvýšení počtu dětí při specifických činnostech, například sportovních činnostech nebo při pobytu dětí v prostředí náročném na bezpečnost, určí ředitelka mateřské školy k zajištění bezpečnosti dětí dalšího pedagogického pracovníka, ve výjimečných případech jinou zletilou osobu, která je způsobilá k právním úkonům a která je v pracovněprávním vztahu k právnické osobě, která vykonává činnost mateřské školy.
5.4 Při zajišťování zotavovacích pobytů, popřípadě výletů pro děti, určí ředitelka mateřské školy počet pedagogických pracovníků tak, aby byla zajištěna výchova dětí, jejích bezpečnost a ochrana zdraví.
5.5 Při vzdělávání dětí dodržují pedagogičtí pracovníci pravidla a zásady bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, které pro tuto oblast stanoví platná školská a pracovněprávní legislativa.
5.6 Vzhledem k ochraně zdraví a zejména bezpečnosti dětí při přebírání dítěte zraněného (například velký rozsah šití tržné rány, dlahy, sádra na končetinách apod.) může pedagogický pracovník odmítnout přijetí tohoto dítěte do mateřské školy.
5.7 V případě, že se u dítěte projeví známky onemocnění během pobytu v mateřské škole, je povinen zákonný zástupce nebo jím pověřené osoby neprodleně po výzvě pedagoga dítě z mateřské školy převzít a navštívit lékaře.
5.8 V ostatních otázkách bezpečnosti a ochrany zdraví dětí (dále jen BOZ) se škola řídí svojí směrnicí k zajištění BOZ dětí.
5.9 Pedagogové dětem nesmí podávat v době pobytu v MŠ žádné léky ani léčiva bez souhlasu zákonného zástupce. V závažných případech (např. alergie, astma apod.) na základě písemné žádosti zákonného zástupce dítěte, doporučení lékaře a poučení pedagoga lze léky mimořádně podat.
5.10 V ostatních otázkách bezpečnosti a ochrany zdraví dětí (dále BOZ) se škola řídí svojí směrnicí k zajištění BOZ dětí.
5.11 Postup při úrazu dítěte:
každý úraz, poranění či nehodu, k níž dojde během vzdělávání v herně, na chodbě, na zahradě, na hřišti, popř. jiném místě jsou děti povinny hlásit bez zbytečného odkladu pedagogickému pracovníkovi nebo jinému zaměstnanci školy, kteří dále postupují takto:
- zjistit poranění, popř. ho konzultovat se zdravotníkem školy
- informovat ředitelku školy
- zavolat lékařskou službu nebo zajistit doprovod zaměstnancem školy k lékaři
- oznámit skutečnost bez zbytečného odkladu zákonným zástupcům dítěte
- provést zápis do knihy školních úrazů, popř. vyplnit záznam o úrazu
6. Postup při podávání léků, kapek, mastí, čípků (dále jen medikace) apod. popř. jiném zdravotním výkonu dětem
V případě, že budou vyžadovat zákonní zástupci po škole, aby dětem podávala nějaké medikace, popř. prováděla jiné zdravotní výkony, bude se postupovat takto:
- zákonný zástupce předloží ředitelce školy ke schválení žádost o podávání medikace, popř. jiného zdravotního výkonu (vzor žádosti obdrží u ředitelky školy)
- ředitelka školy může vyžadovat vyjádření a doporučení poskytovatele zdravotních služeb
7. Ochrana před sociálně patologickými jevy a před projevy diskriminace, nepřátelství nebo násilí:
7.1 Důležitým prvkem ochrany před sociálně patologickými jevy je i výchovně vzdělávací působení na děti již předškolního věku zaměřené na zdravý způsob života. V rámci ŠVP jsou proto děti nenásilnou formou a přiměřeně k jejich věku a schopnostem pochopit a porozumět dané problematice seznamovány s nebezpečím drogové závislosti, alkoholismu. kouření, virtuální závislosti (počítače, televize, video), patologického hráčství, vandalismu, kriminality a jiných forem násilného chování a jsou jim vysvětlována pozitiva zdravého životního stylu.
7.2 Důležitým prvkem prevence v oblasti diskriminace, nepřátelství a násilí je vytvoření příznivého sociálního klimatu mezi dětmi navzájem, mezi dětmi a pedagogickými pracovníky a mezi pedagogickými pracovníky a zákonnými zástupci dětí.
8. Další bezpečnostní opatření:
8.1 Ve vnitřních i vnějších prostorách mateřské školy platí přísný zákaz požívání alkoholu a kouření, používání nepovolených elektrických spotřebičů.
8.2 V prostorách mateřské školy si odkládají osobní věci zaměstnanci i děti na místa, která jsou k tomu určena.
Zákonní zástupci souhlasí s uveřejňováním seznamů a fotografií tříd a dětí na stránkách školy, v budově školy a při jiných prezentacích propagujících aktivity školy.
Zákonní zástupci svým podpisem stvrzují souhlas a seznámení se se školním řádem mateřské školy Barevný svět Olomouc, Dělnická 17 B.
Tento školní řád nabývá účinnosti 1. 9. 2015 v plném rozsahu.
V Olomouci dne 31. 8. 2015
zpracovala ředitelka mateřské školy Řeháčková Jindřiška
Dělnická 17 B Olomouc
- Otevírací hodiny
-
Pondělí:06:15 - 16:30Úterý:06:15 - 16:30Středa:06:15 - 16:30Čtvrtek:06:15 - 16:30Pátek:06:15 - 16:30
- Parkování
- Společnost má parkoviště.
- Telefonní číslo
- +420585426237
- Linki
- Sociální účty
- Klíčová slova
- mateřská škola, škola
Barevný svět Recenze
Jak hodnotíte tuto společnost?
Jste majitelem této společnosti? Jestliže ano, neztrácejte možnost aktualizovat profil své firmy, přidat produkty, nabídky a vyšší pozici ve vyhledávačích.